Kartonpiyer

kartonpiyer fiyatları

Kartonpiyer

 E-Boya badana kuruluşu yirmi yıllık tecrübesiyle sektöründe kartonpiyer dahil olmak üzere kaliteli bir şekilde hizmet vermektedir. Firmanın en büyük amaçlarından birinin dünya standartlarına ulaşmak olmasından duruşları belli bir noktadır. Boya badana, alçı sıva, alçı panel, tadilat ve tamirat gibi uygulamalarda en iyi şekilde hizmet verilmeye çalışılmaktadır. Kaliteli hizmetin yanı sıra, yapılan uygulamaların her müşterinin bütçesine hitap edebilmesine önem verilir. Bir çağrıyla yola çıkılarak varılan yerlerde, müşterilerin istekleri dinlenir ve düzgün iletişimle istenilen şekilde iş yapılır.

 Kartonpiyer Nedir

 Çoğu evlerde kullanılan ve sıklıkla pencere üstlerinde bulunan kornişlerin kapatılmasında kullanılır. Alçı, iplik lifi ve su karışımından oluşan harcın kalıplara dökülmesi ve daha sonrasında kuruyarak şekil almasıyla oluşan yapılara kartonpiyer denir. Malzeme genel olarak mekanlarda dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Aynı şekilde oluşan küçük kusurların kapatılması amacıyla da bu malzeme kullanılır. Bunun dışında gittikçe yaygınlaşan bir malzeme olmasıyla birlikte, farklı alanlarda da kullanımı yaygınlaşmıştır.

Kartonpiyer

 Firmanın sahip olduğu birçok tecrübeli kartonpiyer ustası, müşteri isteklerini dikkate alarak en kısa sürede ve başarılı sonuçlarla işlerini yapmaktadır. Malzemenin hazırlanmasının kolaylığıyla birlikte evlerin boyutları da göz önüne alınarak genellikle bir gün içinde işlerini hallediyorlar.

 Çeşitleri ve Kullanım Amaçları

 İstenilen şekilde boyanabilir olmakla beraber uygun bir fiyat karşılığında uygulaması yapılmaktadır. Dekorasyon amacıyla kullanımıyla birlikte, evlere farklı bir hava katabildiği için sıkça kullanılan bir malzemedir. Alçı ve polistren olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Elyaf, alçı ve suyun karışımından yapılan alçı çeşidi içeriğinde bulunan elyaf sayesinde dayanıklı bir özelliğe sahiptir.

Kartonpiyer

 Polistren özellikle olan ise genellikle ıslak zeminli alanların kullanımı için uygundur. Nemin bol olduğu banyo ve lavabo gibi alanlarda alçıdan yapılanlar kolayca bozulabilmektedir. Bu alanlarda, alçıdan yapılan malzemeler ıslanmakla beraber küflenir ve düşer. Bu nedenle bu yerlerde alçıdan yapılanlar yerine suya karşı dayanıklı olan polistren malzemeler kullanılır.

 Özellikle bir mekânın tavan kısmında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bir mekânın tasarımını tamamlayan bu dekoratif ürün uygulanan tasarım stiline göre düz ya da kabartmalı olarak uygulanabilir.

 Kartonpiyer Uygulamasının Yapılması

 Yapılan karışımın hazır kalıplara dökülmesiyle oluşan şekiller kolayca kullanılır. Bu şekilde hazır kalıplardan gelen malzemeler uygulama yapılacak yerlere kolayca ve kısa sürede montaj edilmektedir. Kullanılan kartonpiyer yerine yerleştirildikten sonra zımparalama gibi işlemlerle yüzeyde düzeltmeler yapılır. Bütün işlemleri tamamlandıktan sonra müşterinin isteği dahilinde ki bir renge boyanabilir. Renk seçiminde genellikle mekânın duvarlarında ya da tavanında hâkim olan renklere uyumluluk sağlaması dikkate alınır.

 Uygulama yapılırken müşterinin isteklerine uygun olmasına dikkat edilir. Ayrıca uygulama için firma tarafından gönderilen uzmanlar, müşterileri uygulama hakkında bilgilendirmekle beraber yardımcı olur. Her bir kartonpiyer ustası tecrübeli olmakla birlikte titizlikle işlerini yapmaktadır.

 Uygulamaların Ücretleri

 Kartonpiyer, uygun bir fiyata sahip olduğu için evlerde ya da farklı mekanlarda tasarım yapmak isteyen kişilerin sürekli olarak tercih ettiği bir malzemedir. Firma tarafından bu uygulama için daha uygun bir şekilde fiyatlandırmaya sahip olabilmek için, yapılan boya badana işlerinin yanında ek hizmet olarak istenebilir. Bu şekilde ek hizmet olarak istenmesi, uygulamanın fiyatında alçalmaya sebep olur.

Her bir kartonpiyer ustası tarafından titizlikle yapılan ve yönetilen uygulamalar için en iyi hizmetin verilmesiyle birlikte müşterinin bütçesine uygun fiyatlar alınmaktadır. Yapılan uygulamalarda birçok seçeneğin var olduğu firmada müşteriler kendilerine uygun olan uygulamayı rahatlıkla seçebilmektedir.

Aynı şekilde bu uygulamaların sahip oldukları fiyatlar için firmanın sitesinde bulunan iletişim bilgileri kullanılabilir. Birçok WhatsApp numarasından yanıt alınabileceği gibi, diğer iletişim numaralarıyla da bu konular için uzmanlarla istibat kurulabilir.

Call Now Button
× WhatsApp